Program letních táborů Medvědka

Menu

 

Program  

 

 

Tábor našlapaný programem od příjezdu po odjezd

 

Náš táborový program je připraven pro děti ve věku od 6 do 15 let, děti se učí hrou, vzdělávají, objevují, prohlíží si spoustu zajímavých věcí.
V každém týdnu jsou pro děti připraveny výlety, po celý tábor je o děti postaráno vyškolenými vedoucími, zdravotníky, učiteli.

Program našeho letního tábora je koncipován tak, aby bavil malé i velké, holky i kluky. Každý si najde to své, na co bude rád vzpomínat a vyprávět po návratu rodičům. Nejsme místem, kde jen hodíme dětem míč a koukáme, jak si hrají. Na všem jsme nechali mnoho času, a proto si všechny aktivity chceme užít všichni pěkně společně. Na našem táboře je mnoho netradičních aktivit.

Celotáborová hra - Každý rok originální téma

Aby děti lépe poznaly další kamarády a kamarádky, trochu více si zasoutěžily, máme jako většina táborů i celotáborovou hru. Tím ale u nás klasika končí. Celotáborovou hru se snažíme vždy pojmout velmi netradičně, a proto jsme již měli třeba téma Asterix a Obelix, Indiánské léto, Lovci Pokémonů, Lovci pokladů anebo třeba i Poklad na stříbrném jezeře.
Za naší celotáborovou hrou je vždy mraky práce, hodiny a hodiny příprav, vymýšlení, ověřování...ale to hlavní, kopec srandy a nějaké to ponaučení k tomu. Však uvidíte i v roce 2022.

Doprovodné programy a návštěvy

Každý rok na každém táboře hostujeme několik zajímavých hostů nebo skupin, kteří přijedou obohatit už takhle náš nabouchaný táborový program. Na našem táboře můžete vidět Eko-Kom – hry o třídění odpadu, příslušníky Armády ČR – možnost prohlédnout si vojenskou a další techniku, DEKRU – povídání o bezpečnosti na silnici a v životě a také odborníky na Národní parky a rezervace, lesníky, myslivce.

Táborová pouť – způsob, jak utratit a vydělat táborové peníze

Děti utrácejí vydělané táborové peníze na stanovištích dospěláků, jako je střelnice, italská gondoliéra, kolo štěstí, věštkyně a u nás stále více oblíbený popcorn a cukrová vata. V případě výhry je čeká naopak finanční odměna. A co děti neutratí na táborové pouti jako takové, mohou roztočit v táborovém obchůdku a nakoupit se vše možné a někdy i nemožné, co jen seženeme za rok shánění u našich sponzorů, dárců materiální podpory a také maličkostí, které zakoupíme.

Celodenní výlet - Jak si nakoupit a zařádit v aquaparku :)

Co bychom byli za tábor, kdybychom neměli celodeňák, my máme dva a půl. A to sice jeden a půl pěší a jeden autobusový. Ale zase ne jen tak obyčejný. Zpravidla jedeme na celodenní výlet autobusem na zajímavá místa v okolí Medvědky – Stezka korunami stromů, Staré hrady, ZOO Dvůr králové nad Labem atd. Když čas dovolí, polodeňák plánujeme pěšky do centra Špindlerova Mlýna, kde děti dostanou malý prostor na nákup drobností. Ale hlavně se vydáváme do Bazénového centra. A jak už jsme si zvykli, raději si celý tento komplex pronajmeme pro sebe – plavecký bazén, divoká řeka, výřivka, tobogán, skluzavka a další bazén. V neposlední řadě se vydáváme též na pěší výlet. Zpravidla navštěvujeme zajímavá místa v srdci Národního parku Krkonoše – pramen Labe, Ptačí kámen, Dívčí a mužské kameny, Petrova bouda a další... Prostě, další z mnoha super dnů na táboře.

Medvědka má talent

Když už jsou děti rozkoukané, mají možnost se přihlásit do táborového hledání talentů a poměřit tak sílu v důvtipu, humoru, improvizace a podobně. Naše soutěž není jen o talentu, ale především o přístupu. Vyhrát může opravdu každý. Jde jen o to nebát se a mít chuť vystoupit před všemi.

No, a abychom tu odvahu trochu podpořili, zpravidla před hledáním talentů z řad dětí vystupují dospěláci a dělají ze sebe klauny a komiky, aby nejen pobavili, ale především nastartovali chuť jít také na pódium. A tak zpíváme falešně, vyprávíme nic moc veselé vtipy, hrajeme scénky. Zkrátka, inspirujeme na každém kroku.

Výtvarné workshopy - Cesta, jak se naučit něco nového

Dítě si musí přivézt z tábora nejen zážitky, ale také mnoho výrobků a aby jich bylo opravdu hodně, máme naše Výtvarné a tvořivé workshopy, kde se děti seznámí se zajímavými technikami vyrábění a umění. Tyto workshopy jsou zpravidla tematicky laděny do celotáborové hry.

Nejen večer deskových her - Cesta, jak poznat něco nového

A protože jsou na našem táboře děti z bohatého programu často hodně unavené, potřebujeme jim dát nějaký čas k odpočinku a regeneraci. Jako jinde, kde by jim dali osobní volno, my na to jdeme jinak. A proto máme Večer/polední klid deskových her, kde si každý dospělák připraví nějakou hru pro jednoho nebo kolektiv a děti si hrají chvíli to a chvíli tamto. Za jeden večer/poledňák poznají třeba i více jak dvacet různých her a co je na tom to nejlepší? Zjistí, že není důvod být kvůli zábavě jen online nebo na mobilu. No není to skvělé? Ano, je to skvělé.

Jak vidíte, děláme toho na táboře hodně. Určitě jsem i na něco zapomněl, ale děti vám to pak rády povypráví, co vše u nás zažily. Stačí se jen přihlásit a děti budou mít hromadu zážitků a nových dovedností.

 

PS: Vstupy a doprava na výlety v ceně tábora.

 

 

Template downloaded from FreeThemes4all.com
Design by Rizan Badalli